Nordiska-Brand_6F3A0770

Möt oss inom Nordiska Brand

För oss är det mycket viktigt att vår personal har rätt kompetens.
Vi certifierar oss i enlighet med Brand- skyddsföreningens normer för Behörig Ingenjör Brandlarm 1007 samt SBF 1018 för vattensprinkler. Vi håller oss ständigt uppdaterade och vidareutbildar oss löpande inom respektive område.

Tomas Farestveit

VD

Senior handläggare och Behörig ingenjör vattensprinkler

0768-266 222
tomas@nordiskabrand.se

Thomas Waghorn

Företagets besiktningsansvarige.

Behörig ingenjör vattensprinkler samt brandlarm

070-609 16 79
thomas.waghorn@nordiskabrand.se

Lars Wetterbrandt

Senior handläggare och Behörig ingenjör vattensprinkler

0768-266 087
lars.wetterbrandt@nordiskabrand.se

Petra Malmberg

Biträdande sprinklerprojektör enligt

SBF 2016

070-557 46 41
petra@nordiskabrand.se

Kira Mavromatidis

Biträdande sprinklerprojektör enligt

SBF 2016

0768-266 221
kira@nordiskabrand.se

Jonas Widell

Handläggare och Behörig ingenjör vattensprinkler

0768-266 016
jonas.widell@nordiskabrand.se

Stefan Bengtsson

Senior handläggare och Behörig ingenjör vattensprinkler

0768-263 350
stefan@nordiskabrand.se

Helena Sandorf-Häll

Kvalitetsansvarig, biträdande sprinklerprojektör.

0768-260 056
helena@nordiskabrand.se

Natalie Billberg

Administratör.

0768-266 424
natalie.billberg@nordiskabrand.se

Anders Jacobsson

Handläggare och Behörig ingenjör vattensprinkler

0768-266 086
anders@nordiskabrand.se

Björn Rylander

Senior handläggare och Behörig ingenjör vattensprinkler

0768-266 117
bjorn.rylander@nordiskabrand.se

Patrik Åström

Handläggare och Behörig ingenjör vattensprinkler

0768-267 641
patrik.astrom@nordiskabrand.se

Mattias Olofsson

Handläggare och Behörig ingenjör vattensprinkler

073-715 14 14
mattias.olofsson@nordiskabrand.se

Niklas Bornered

Besiktningsman, Behörig ingenjör vattensprinkler samt brandlarm

073-782 37 98
niklas.bornered@nordiskabrand.se

Magdalena Halim

Sprinklerkonstruktör.

0720-543820
magdalena.halim@nordiskabrand.se

Martin Lewanski

Biträdande sprinklerprojektör enligt SBF 2016

073-628 48 55

Martin.lewanski@nordiskabrand.se

Sofia Farestveit

Sprinklerkonstruktör.

Sofia.farestveit@nordiskabrand.se

Adam Olsen

Behörig Ingenjör vattensprinkler

073-417 99 94

Adam.olsen@nordiskabrand.se

Martin Danielsen

Sprinklerkonstruktör

073-950 12 00

Martin.danielsen@nordiskabrand.se

Fredrik Smith

Biträdande sprinklerprojektör enligt SBF 2016

076-826 60 04
fredrik.smith@nordiskabrand.se

Andreas Surell

Handläggare och Behörig ingenjör vattensprinkler

0708-532 140
andreas.surell@nordiskabrand.se

Paul Engman

Handläggande konstruktör, besiktningsman och certifierad behörig Ingenjör inom brandlarm och sprinkler.

0768-266 914
paul@nordiskabrand.se

Här finns vi

Nordiska Brand AB
Sundbybergsvägen 1, 8 tr.
171 73 Solna
Tel 08-730 06 70

info@nordiskabrand.se

Vill du bli kontaktad? Skicka ett meddelande.